Seznam rubrik
  Partnerské servery

PhotoRevue.com
naše ikonka

asociacefotografu.com

  Představujeme
Institut tvůrčí fotografie
Logo ITF ke stažení
  Výměna odkazů
  Nejčtenější články
  Tiráž

PhotoRevue.com vydává Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, vychází od 23. 06. 2002, ISSN 1214-2913
Redakce Vladimír Birgus, Ondřej Durczak, Josef Moucha phpRS.

Křehké zboží / Delikatne dobra / Fragile Goods

 Anna Grzelewska-Julia Wannabe-2012
Bartolomiej Lurka-No!r-2012
Daniel Laurinc-In&Out-2012
Kamila Kobierzynska-Beyond the mountains, there are people too-2012
Marcin Jedrysiak-Zero Personality-2012
Ondřej Žižka-Monika-2012
Renata Kohlerova-The Children's play-2011-12

Tereza Vlčková-Sentiment-2012

Práce studentů Institutu tvůrčí fotografie SU v Opavě / Prace studentów Instytutu Tvórczej Fotografi SU w Opawie / Works from Institute of Creative Photography, Silesian University in Opava

Kurátoři / kuratorzi / curators: Tomáš Pospěch, Vladimír Birgus

 

Maciej Bujko

Anna Grzelewska

Marcin Jedrysiak

Kamila Kobierzynska

Renata Köhlerová

Daniel Laurinc

Bartlomiej Lurka

Bára Prášilová

Magda Sokalska

Tereza Vlčková

Ondřej Žižka

 

Pro nejnovější z řady polských festivalů, festival TIFF ve Vratislavi s podtitulem “trochu jiný festival fotografie”, objasňujícím i zvolenou zkratku názvu, připravil opavský Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské university v Opavě výstavu nejnovějších volné tvorby jedenácti studentů a čerstvých absolventů školy.

            Především v polském prostředí je opavský Institut tvůrčí fotografie vnímán jako dokumentaristická škola. Přestože řada studentů jde ITF studovat právě proto, že je zajímá dokument, a řada pedagogů nebo studentů se mu také s velkými úspěchy věnuje, nebylo by správné přehlížet, že v Opavě působí i řada pedagogů, kteří přináší jiné podněty a v tvorbě studentů můžeme najít mnoho dalších tvůrčích tendencí.

            Opavská výstava se koná ve vratislavském Muzeu Wspόlczesnem, což je jedinečný objekt přestavěný přede dvěma lety na muzeum z válečného bunkru vystavěném krátce před druhou světovou válkou. Určité dokumentární tendence jsou přítomny i u některých zastoupených prací, najdeme zde autobiografie, inspirace blogerskou deníkovou fotografií pro osobní weby a sociální sítě, vyprávění o životě Poláků v zahraničí, ale tato dokumentární a narativní linka zůstala tentokrát v pozadí. Na této výstavě jsme se soustředili především na křehkost, neurčitost, romantičnost i melancholický pocit, který je jasně rozeznatelný v pracech studentů několika posledních let.

            Kromě naší školy (finisáž výstavy ITF  bude 10. 11. v 18.30 hod. v Muzeu Wspólczesnem, pl. Strzegomski 2a) ) druhý ročník festivalu představí také přehlídku prací fotografického oddělení Státní školy filmové, televizní a divadlení v Lodži, Akademie fotografie z Varšavy a Vratislavské školy fotografie AFA, samostatnou výstavu Grzegorze Przyborka a řady dalších autorů v sekci “Debuty”. Hlavní dny festivalu s řadou vernisáží, setkání a přednášek se konají od čtvrtku 8. do neděle 11. listopadu. Mimo jiné zde budou mít přednášky Grzegorz Przyborek, Sasha Weidner a pedagogové ITF Jiří Siostrzonek (10. 11. v 16.45 hod., Browar. Ul. Hubska 44-48) a Dita Pepe (10. 11. v 15.30 na stejném místě), která je účastnicí výstavy Proces v konstrukci. Mezi samostatně vystavujícími ze sekce Debuty je také studenka ITF Kamila Kobierzyńska, projektu Bazén se zúčastnili další studenti z Opavy Anna Orlowska a Andrew Jan Hauner. Agilním ředitelem festivalu je student ITF (a současně lodžské “filmovky” Maciej Bujko.

 

                                                                                              tp & vb

 

 

 

 


| Autor: administrator | Vydáno dne 30. 10. 2012 | 1647 přečtení |
| Počet komentářů: 1806 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |