Seznam rubrik
  Partnerské servery

PhotoRevue.com
naše ikonka

asociacefotografu.com

  Představujeme
Institut tvůrčí fotografie
Logo ITF ke stažení
  Výměna odkazů
  Nejčtenější články
  Tiráž

PhotoRevue.com vydává Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, vychází od 23. 06. 2002, ISSN 1214-2913
Redakce Vladimír Birgus, Ondřej Durczak, Josef Moucha phpRS.

Co se bude servírovat na třináckém Měsíci fotografie?
Listopad bude již tradičně patřit, tedy alespoň v Bratislavě, fotografii. Právě v listopadu zde totiž probíhá dnes již tradiční festival Měsíc fotografie. Tentokrát se bude jednat o třináctý ročník v pořadí, věřím, že nebude nikterak smolný.

Organizátoři se na festival připravují již měsíce dopředu a tak dnes již není žádným tajemstvím, jaké lahůdky návštěvníci tohoto největšího fotografického festivalu ve střední Evropě pro své návštěvních nachystali. Zřejmě největším lákadlem z menu 30 chodů bude výstava francouzského fotografa Roberta Doisneua v honosných prostorách Pálffyho paláce nebo ve Slovenské národní galerii předtavená výstava z prací Američana Duana Michalse. Ten současně v rámci festivalu dostane Cenu za celoživotní dílo Vysoké školy výtvarných umění.
Jako již tradičně bývá v bratislavě představována tvorba současných fotografů z bývalých zemí Sovětského svazu – tentokrát to bude současná fotografie umělců z Petrohradu. Petrohrad bude k vidění i na výstavě piktoriálních fotografií z konce 19. století. Obě výstavy sestavuje kurátor Jevgenij Berezner.
Odkazem na PhotoEspaňa 2002 bude výstava Paco Goméze Garcii – výtěze soutěže Best Young Photographer Prize právě na PhotoEspaňa 2002. Z mladé tvorby pak bude představena také současné fotografie v Srbsku, Francii a Polska.
Z českých autorů pak uvidí návštěvníci snímky Pavla Baňky a Tomáše Rullera.
K vidění budou také fotografie studentky 5. ročníku ITF Lucie Nimcové a autoportréty s muži a rodinami nedávné absolventky ITF Dity Pepe, a to v Českém centru na Hviezdoslavově náměstí.


| Autor: administrator | Vydáno dne 22. 08. 2003 | 2671 přečtení |

| Informační e-mail | Vytisknout článek |