Seznam rubrik
  Partnerské servery

PhotoRevue.com
naše ikonka

asociacefotografu.com

  Představujeme
Institut tvůrčí fotografie
Logo ITF ke stažení
  Výměna odkazů
  Nejčtenější články
  Tiráž

PhotoRevue.com vydává Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, vychází od 23. 06. 2002, ISSN 1214-2913
Redakce Vladimír Birgus, Ondřej Durczak, Josef Moucha phpRS.

Devátá sklizeň úrodného atelieru

Atelier reklamní fotografie Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně slaví deváté výročí svého založení. Při  této příležitosti vybrali pedagogové se studenty přes 200 nejzajímavějších fotografií, které vznikaly během činnosti atelieru. Vytvořili tak jedinečný výstavní soubor pod názvem „Devátá sklizeň“. Prostřednictvím fotografií se zde setkáme se zájmem o tělesnost, ironií, kontrasty, hororovou nadsázkou,  se sociálními tématy, i parafrázemi na módní snímky. Studenty oslovila také témata identity, široce zastoupeny jsou life-stylové snímky. Fotografie budou nainstalovány ve dvou výstavních prostorách, první část naleznou  zájemci v galerii Alternativa od 13. 10. do 11. 11. 2006 a druhou mohou zhlédnout v areálu Svitu, budově 64/2 v termínu 13. 10. - 29. 10. 2006. Vernisáž výstavy  je nedílnou součástí dvoudenního setkání českých a slovenských vysokých škol, které se zabývají médiem fotografie. Setkání seznámí účastníky se směřováním výuky oboru fotografie, vývojem oborového pracovního prostředí, i s výsledky prací studentů.

ARF-pozvanka-net.pdfAtelier reklamní fotografie FMK UTB
Ve struktuře šesti českých veřejných vysokých škol s výukou fotografie má zlínský atelier ojedinělé postavení. Studenti jsou od počátku vedeni ke kreativní užité fotografii, především reklamní a módní, často realizují zadání skutečných klientů (propagační tiskoviny, plakáty, katalogy). Atelier reklamní fotografie (ARF) proto disponuje rozsáhlým technickým zázemím, má dva ateliery a vybavení pro zpracování digitálního záznamu fotografie na profesionální úrovni. Studium je úzce provázáno s ostatními obory fakulty: především s grafickým designem, ale také s ateliery prostorové tvorby, designu oděvů, průmyslového designu, designu obuvi, animace a audiovize, ale také s oborem marketingových komunikací.

Jedním z největších úspěchů studentů ARF je zisk 2. místa na celoevropské soutěži vyhlášené koncernem Volkswagen pro studenty vysokých fotografických škol pod názvem: “Golf loves Europe, Europe loves Golf“. Petr Dobiáš a Michal Reichstäter uspěli v konkurenci 32 studentů z 8 zemí.

Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně je dosud nejmladší školou, na které je v České republice možno absolvovat magisterské studium v oboru fotografie. Také díky kvalitní mezioborové spolupráci jednotlivých částí FMK mohou vznikat jedinečné projekty.


Kontaktní osoba:
vedoucí pedagog Atelieru reklamní fotografie FMK UTB
MgA. Jaroslav Prokop,
japro@volny.cz, 603574991

Kontaktní osoba kvůli dodání fotografií z výstavy v tiskové kvalitě:
Tomáš Pospěch,
pospech@chello.cz, 604930252


| Autor: administrator | Vydáno dne 10. 10. 2006 | 4302 přečtení |

| Informační e-mail | Vytisknout článek |