Seznam rubrik
  Partnerské servery

PhotoRevue.com
naše ikonka

asociacefotografu.com

  Představujeme
Institut tvůrčí fotografie
Logo ITF ke stažení
  Výměna odkazů
  Nejčtenější články
  Tiráž

PhotoRevue.com vydává Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, vychází od 23. 06. 2002, ISSN 1214-2913
Redakce Vladimír Birgus, Ondřej Durczak, Josef Moucha phpRS.

TĚLO JAKO NÁSTROJ
   
Dne 22. května bude v Galerii kritiků v Paláci Adria zahájena výstava TĚLO JAKO NÁSTROJ k vyjádření. Tento nevšední projekt, na němž spolupracují umělci z oboru fotografie, sochařství a videoart, bude možno shlédnout do 17. června.

Kurátorky výstavy Markéta Hritzová a Viviana Váňová chtějí tímto způsobem oslovit širokou veřejnost a poukázat tak na důležitou roli, kterou v našem životě tělo zaujímá. Tělo je totiž nástrojem ke společenské existenci a je do jisté míry odrazem naší reality. Vystavující umělci, především z řad studentů, pak tuto skutečnost reflektují ve svých dílech, která se nepodobají obvyklým plytkým obrazům těla, které jste zvyklí vídat v současném konzumním světě. Právě proti němu totiž projekt vystupuje a vyjadřuje svůj nesouhlas s pojetím krásy a jejího tělesného zobrazení, tak, jak ji prezentují soudobá média. Krása těla je zde totiž pojímána jako prostředek umění a ne jako měřítko kvality lidské osobnosti.
Výstava je dále rozšířena o jeden tématický večer v jehož rámci představí svou extravagantní fashion show (Stage) módní návrhář Josef Čechota. Dále vystoupí taneční skupina MK Dance, která diváka po bouřlivé podívané svým představením scénického tance pohladí na duši. Toto výjimečné umělecké představení máte možnost shlédnout 2. června od 20:00 v  Galerii kritiků.
Bližší informace o výstavě a portfolia všech vystavujících umělců najdete na internetových stránkách:
www.telojakonastroj.com.


| Autor: * redakce * | Vydáno dne 17. 05. 2007 | 1915 přečtení |

| Informační e-mail | Vytisknout článek |