Seznam rubrik
  Partnerské servery

PhotoRevue.com
naše ikonka

asociacefotografu.com

  Představujeme
Institut tvůrčí fotografie
Logo ITF ke stažení
  Výměna odkazů
  Nejčtenější články
  Tiráž

PhotoRevue.com vydává Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, vychází od 23. 06. 2002, ISSN 1214-2913
Redakce Vladimír Birgus, Ondřej Durczak, Josef Moucha phpRS.

Fotografický festival Fotojatka

Netradiční akci s nezvyklým názvem Fotojatka budou mít možnost v březnu navštívit všichni příznivci fotografie v Českých Budějovicích, v Praze a v Brně. Velkoplošné promítání fotografií na plátna kin za doprovodu hudby a osobní účastí autorů zaštítil známý český fotodokumentarista Jindřich Štreit, který bude také hlavním hostem všech tří festivalových večerů.

O festivalu
Již druhý ročník Fotojatek si klade za cíl představit špičky středoevropské tvůrčí fotografie originálním způsobem: plátna kin, zatím zvyklá spíše na cestovatelské snímky, rozzáří vedle dosud nepublikovaných fotografií Jindřicha Štreita také díla autorů, jako je jeden z vítězů World Press Photo 2007 Rafal Milach, pravidelný účastník Czech Press Photo Martin Kollar, mikrobiolog RNDr. František Weyda, který namísto objektivu používá elektronový mikroskop, nebo architektka a fotografka Barbora Krejčová.

Z historie
Úspěšný první ročník Fotojatek proběhl v Českých Budějovicích v dubnu 2007 za účasti fotografa Ibry Ibrahimoviče, vítěze Czech Press Photo 2003, který zde představil vynikající sérii snímků ze severních Čech. Kromě Ibrahimoviče se návštěvníkům prezentovalo dalších deset autorů.

Cíle festivalu
Pořadatelé festivalu chtějí Fotojatky divákům představit rozmanité pohledy na svět kolem nás a tím upozornit na důležitost a nenahraditelnost fotografie jako klasického, přitom však stále moderního média. Zároveň by chtěli festivalem dokázat, že i v jihočeské metropoli může vzniknout a proběhnout festival, srovnatelný s  akcemi, které jsou dostupné jen v hlavním městě. Přesahem do Brna a Prahy by tak chtěli České Budějovice propagovat jako město otevřené kultuře a netradičním nápadům.

Místa a časy konání
Festival bude mít předpremiéru v Praze v pátek 7. března 2008 v kině Aero, o týden později, 14. března, bude vrcholit v Českých Budějovicích v kulturním epicentru Bazilika a v klubu Solnice a za další týden, v pátek 21. března, se přesune do brněnského kina Art. Fotoprojekce budou doplněny diskusemi s autory, výstavami a hudební produkcí.

Obyvatelé Budějovic budou mít navíc jedinečnou příležitost vidět v sobotu fotoprojekce v samotném centru města – pořadatelé totiž večer plánují promítat fotografie přímo na Černou věž.

Budějovická páteční Fotojatka budou navíc doplněna o sobotní tvůrčí akci Impulzzz, určenou všem, kdo chtějí vyzkoušet svůj um ve focení zadaných témat v omezeném čase a prostoru. V neděli pak v těchto proběhne v C. K. Solnici promítání filmů s fotografickou tématikou.

Podrobný program, více informací a ukázky z děl autorů, kteří se Fotojatek zúčastní, najdete na webu www.fotojatka.cz.
 Sem vložte príslušný text vrátane HTML syntaxu alebo v prípade nevyužitia tejto časti všetko vymažte - teda vrátane tohoto textu!


| Autor: | Vydáno dne 03. 03. 2008 | 2643 přečtení |
| Počet komentářů: 14 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |