Seznam rubrik
  Partnerské servery

PhotoRevue.com
naše ikonka

asociacefotografu.com

  Představujeme
Institut tvůrčí fotografie
Logo ITF ke stažení
  Výměna odkazů
  Nejčtenější články
  Tiráž

PhotoRevue.com vydává Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, vychází od 23. 06. 2002, ISSN 1214-2913
Redakce Vladimír Birgus, Ondřej Durczak, Josef Moucha phpRS.

Karel Novák: Přirozeně

karel-novak-pr-irozene-naturallyPo úspěšných titulech Kmeny nebo Příliš pozdě zemřít mladý (Ivo Pospíšil) vydává nakladatelství BiggBoss další publikaci. Karel Novák: Přirozeně, to je kniha fotografií Karla Nováka s texty fotografa Romana France (studenta Institutu tvůrčí fotografie), který je i kurátorem stejnojmenné výstavy.

Devětasedmdesátiletý prostějovský fotograf Karel Novák představí unikátní fotografie z naturistických komunit v bývalém Československu, Německu (NDR) a Maďarsku z let 1962–1996. Jedná se tak o unikátní pohled do světa naturistů, a to okem fotografa, který je sám naturistou.

Jaký je autorův vztah k naturismu? Co pro něj naturismus znamená z hlediska životního postoje? Jak vnímá přirozenou nahotu současná společnost?

Tyto otázky zodpoví zmíněná kniha Karel Novák: Přirozeně, jíž se dočkáme 27. října, v tento den proběhne také release party, tedy slavnostní uvedení knihy na trh, v pražském prostoru Ex Post – Trafo gallery, kde bude také kniha poprvé dostupná veřejnosti.

Součástí programu, který je začleněn do letošního Designbloku 2015 je i fotografická výstava s názvem Karel Novák: Přirozeně, která bude otevřena v v pražském prostoru Ex Post – Trafo gallery do 21. – 28.10.

Slavnostní večer uvedení knihy se tak koná poslední den výstavy v tomto prostoru.

27. 10. Ex Post (Příčná 1, Praha 1) 18:00 – 21:00h

Release Party Karel Novák: Přirozeně

Designblok 2015

Knihu si můžete předobjednat právě teď na BiggBoss v e-shopu, Více info na www.biggboss.cz a v události na Facebooku.

Přijďte prosím! Rádi Vás uvidíme. BiggBoss a Roman Franc

…Pro Karla Nováka je přirozené fotografování nahoty jako žitého fenoménu v prostředí naturistických komunit, k nimž po desítky let patří. Jeho fotografie jsou nejen svědectvím o kráse nahého těla pohybujícího se svobodně v přírodním prostředí, jsou také zprávou vnějšímu světu, který může ideály naturismu těžko pochopit, protože mu chybí to zásadní: autentický prožitek…

 


naturally-1

| Autor: administrator | Vydáno dne 19. 10. 2015 | 727 přečtení |
| Počet komentářů: 43 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |