Seznam rubrik
  Partnerské servery

PhotoRevue.com
naše ikonka

asociacefotografu.com

  Představujeme
Institut tvůrčí fotografie
Logo ITF ke stažení
  Výměna odkazů
  Nejčtenější články
  Tiráž

PhotoRevue.com vydává Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, vychází od 23. 06. 2002, ISSN 1214-2913
Redakce Vladimír Birgus, Ondřej Durczak, Josef Moucha phpRS.

OFF_festival Bratislava

program ke stažení

 

OFF_festival Bratislava

Pisztoryho palác

Štefánikova 25

2. 11. - 23. 11. 2012

 

 

 

            OFF_festival Bratislava je alternatívny festival súčasnej fotografie, ktorý sa opakovane stáva platformou pre svieže talenty zo slovenskej i medzinárodnej fotografickej scény. Už tretí rok je jedinou kultúrnou akciou svojho druhu na Slovensku, ktorá v takomto rozsahu vyzdvihuje kvalitnú tvorbu začínajúcich autorov.

 

            Prvotná idea organizátorov, vytvoriť veľkorysý priestor a podmienky na prezentáciu a podporu mladých fotografov a umelcov pracujúcich s médiom fotografie, nadobúda reálny tvar a každý nový ročník dáva väčší zmysel jeho vzniku a nadväznosti na Mesiac fotografie.

 

            Tak ako sa už stalo tradíciou, aj podoba OFF3 bude ovplyvnená jeho hlavnou témou. Tentoraz sa festival ponesie v duchu Be(auty) Bi(zarre) a bude reagovať na osobné ponímanie krásy a bizarnosti. Zistíme, či byť priťahovaný súčasne krásou aj bizarnosťou nasvedčuje o bi-vizuálnom cítení.

 

            Podstatnou zmenou oproti predchádzajúcim ročníkom bude komplexná centralizácia podujatia do Pisztoryho paláca na Štefánikovej ulici 25. Stalo sa tak vďaka ústretovosti mestskej časti Bratislava - Staré Mesto. Expozíciu v Pisztoryho paláci slávnostne otvoríme v piatok 2. novembra o 18. hodine. Festivalu, samozrejme, nebude chýbať ani zopár neodmysliteľných satelitov ako Photoport, KC Dunaj či priestory výstavného pavilónu Podhradie SNM na Žižkovej ulici a Goblins, hostiteľ tohtoročného OFF_kina.

 

            Program OFF_festivalu Bratislava 2012 ponúkne návštevníkom výstavy slovenských študentov fotografie z VŠVU, poľských študentov z UAP, českých z FAMU, UTB a z ITF,  československý projekt Tri dielne a študentský koncept UNIGEO.

 

            Na sólo výstavách predstavíme tvorbu Danyho Peschla, Bet Orten, Braňa Štěpánka, Petra Cibáka, Charlesa Frégera, Dana Laurinca, Jána Kekeliho, Roberta Kissa, Richarda Gersta, Lenky Cisárovej, Milana Vagáča, Antona Bašu, Petra Berka, Zuzany Kmeťovej a minuloročných víťazov ceny ON_award Silvie a Bartka Pogodu.

 

            Viac informácií o výstavách a sprievodných podujatiach nájdete na webovej stránke festivalu www.offfestival.sk alebo v programových letákoch.

 

 

Dušan Kochol

festival director

info@offfestival.sk

www.offfestival.sk

 

 

           

           

 

 
| Autor: | Vydáno dne 22. 10. 2012 | 1105 přečtení |
| Počet komentářů: 245 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |