Seznam rubrik
  Partnerské servery

PhotoRevue.com
naše ikonka

asociacefotografu.com

  Představujeme
Institut tvůrčí fotografie
Logo ITF ke stažení
  Výměna odkazů
  Nejčtenější články
  Tiráž

PhotoRevue.com vydává Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, vychází od 23. 06. 2002, ISSN 1214-2913
Redakce Vladimír Birgus, Ondřej Durczak, Josef Moucha phpRS.

Výstavu fotografií Jindřicha Štreita zahajoval americký velvyslanec Andrew H. Schapiro

Světoznámý fotograf a pedagog Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě profesor Jindřich Štreit se sešel s americkým velvyslancem Andrewem Schapirem.

Setkání se uskutečnilo v úterý 26. ledna 2016 v Americkém centru v Praze na Malé Straně u příležitosti vernisáže fotografické výstavy nazvané Jsme ze stejné planety. Soubor těchto snímků patřících do putovní výstavy Charity ČR zachycuje příběhy cizinců z celého světa, kteří našli domov v České republice. Výstava je nyní v Americkém centru a od 10. února 2016  ji návštěvníci najdou v klubu Servantes v Praze.

„Uváděl ji americký velvyslanec, který její téma považuje za velmi potřebné, a to zvláště v této době.  Hovořil jsem s ním také o Slezské univerzitě i Institutu tvůrčí fotografie a o výstavách, které zde realizujeme,“ uvedl Jindřich Štreit, kterého mimo jiné potěšilo, že se vernisáže zúčastnil i protagonista jedné z jeho fotografií, Američan žijící v České republice.

„Mé fotografie jsou doplněny fotografiemi studentů Fotoškoly studenta ITF Svatopluka Klesnila z Olomouce, kteří fotografovali akci Jsme ze stejné planety II. ve Velké Bystřici. Zde byly v parku instalovány všechny velkoformátové fotografie z katalogu. Každý cizinec byl pověřen zasazením stromu v parku. Tím v České republice zapustil kořeny nejen svým životem, ale i symbolicky,“ dodal Jindřich Štreit, který po vernisáži diskutoval v Americkém centru s jejími účastníky a odpovídal na otázky týkající se jeho fotografování  s imigranty.

Dodejme, že snímky profesora Štreita budou dále vystaveny v Americkém Centru v USA, Itálii, Jihoafrické republice a Irsku.

TEXT: Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby

FOTO: Archiv Jindřicha Štreita

Zdroj: http://www.slu.cz/fpf/cz/clanky/vystavu-fotografii-jindricha-streita-zahajoval-americky-velvyslanec-andrew-h-schapirem

Odkazy: https://www.facebook.com/slufpf/photos/a.10153544425548752.1073741884.286194698751/10153544425653752/?type=3

 

    

 


| Autor: administrator | Vydáno dne 03. 02. 2016 | 503 přečtení |
| Počet komentářů: 22 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |